Szanowni Darczyńcy, mamy pilną i ważną informację oraz gorącą prośbę o pomoc!

Mirek, czterdziestotrzylatek, mieszkaniec Górnego Śląska jest po operacji wycięcia nowotworu w mózgu a konkretnie wyściółczaka. Przeszedł następne operacje i zabiegi (więcej w opisie na zrzutka.pl).

Z uwagi na pilną potrzebę rozpoczęcia kilkumiesięcznej rehabilitacji Mirka w specjalistycznym ośrodku rozpoczynamy zbiórkę środków pieniężnych.

Suma jest duża, ale nie niemożliwa do zebrania z Waszą pomocą!

Prosimy w imieniu Mirka i jemu bliskich osób o przekazywanie dowolnej kwoty na portalu zrzutka.pl :

https://zrzutka.pl/ymn759

oraz o udostępnianie tej informacji wszystkim znajomym oraz osobom, które mógłby wesprzeć tę akcję.

Mózg Mirka pracuje normalnie, ale komunikuje się pisząc wyłącznie prawą ręką, ma niedowład lewej strony ciała, założoną rurkę tracheotomijną, odżywiany jest przez sondę w żołądku, widzi wszystko podwójnie i niewyraźnie.

 Z Waszą pomocą i z pilną rehabilitacją Mirek może za jakiś czas usamodzielnić się i powrócić do swojego zawodu, hobby i w miarę normalnie żyć.

Sprawa jest pilna!

Pomoc wszechstronna

W ostatnim czasie Fundacja REFFORM zaopiekowała się kolejnymi osobami w trudnej sytuacji życiowej. Osoba onkologiczna pozyskała rehabilitanta oraz przy okazji fizjoterapii cenne wskazówki poprawiające jakość życia, inna osoba na początku swojej drogi do zmiany płci zorganizowała zrzutkę, w której też pomogliśmy, nasi fachowcy nie tylko pomagają fizycznie w kontaktach bezpośrednich ale i prowadzą porady z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (skype, teams, itp.). Skorzystanie z pomocy jest proste – wystarczy przesłać na adres mailowy Fundacji, tj. biuro@fundacjarefform.pl wypełniony wniosek <<< kliknij tutaj, by go pobrać >>> .

Dla pacjentów DPS

W odpowiedzi na apel o pomoc, w ramach swojej statutowej działalności budowania więzi społecznych i pomocy osobom chorym, Fundacja wsparła Powiatowy Dom Opieki Społecznej w Braniewie.

Podopieczni tego DPS otrzymali od Fundacji m. in.

  • ręczniki bawełniane (25 sztuk)
  • leki na przeziębienie i biegunkę
  • preparaty witaminowe i probiotyki

PDPS w Braniewie oferuje pomoc z zakwaterowaniem dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Przyjmowani są tu pełnoletni mężczyźni i kobiety przewlekle psychicznie chorzy, niezdolni do samodzielnego funkcjonowania w środowisku.

Dom dysponuje 68 miejscami, zapewnia całodobową opiekę i zaspokojenie podstawowych potrzeb, a także opiekę medyczną wykwalifikowanego zespołu terapeutyczno-opiekuńczego.


JEŚLI CHCIAŁBYŚ/CHCIAŁABYŚ TAKŻE POMÓC DPS W BRANIEWIE BEZPOŚREDNIO LUB POŚREDNIO PRZEZ NASZĄ FUNDACJĘ – PROSIMY O KONTAKT POD ADRESEM EMAIL: BIURO@FUNDACJAREFFORM.PL